ZeroWaste. Jak możemy pomóc?

ZeroWaste, jak możemy pomóc i czy kolarstwo może być jeszcze bardziej eko?

Świat, który znamy i w którym chcemy żyć, zmienia się naszych oczach i zmienia się przez nas. Docierające zewsząd informacje na temat wpływu człowieka na środowisko, nie pozwalają nam przejść obok tych zjawisk obojętnie. Jest to dobry powód, aby zatrzymać się i spojrzeć na to, co robimy z innej perspektywy. 

Podobnie jak w domu, czy podczas robienia zakupów, tak samo w życiu zawodowym dokonujemy wyborów. To właśnie nasze decyzje kształtują świat dokoła.

Wybierając rower jako podstawowy środek transportu, wybieramy czyste powietrze, zdrowe ciało – wybieramy mądrze.

Chcemy produkować taką odzież kolarskąaby zachęcała do wyboru roweru, jako środka komunikacji, czy realizacji pasji. Tę stronę naszej działalności widzicie na co dzień. Jednak produkcja i sprzedaż odzieży kolarskiej to także inne aspektymające równie istotny wpływ na środowisko. Jednym z nich są opakowania, wykorzystywane do sprzedaży i transportu odzieży.

Zatem co takiego robimy?

Przede wszystkim dbamy o to, aby nasi klienci dostali ostateczny produkt w możliwie jak najbardziej ekologicznym opakowaniu w pudełku kartonowym lub kopercie, wyprodukowanej z recyklingowych materiałów. Pudełka zaklejamy taśmą papierową. Warto dodać, że na naszych opakowaniach nie znajdziecie nadrukowanego logo. Do brandingu opakowań używamy pieczątki, która jest prostym i efektywnym eko-rozwiązaniem.

Nasze produkty wysyłane są do klientów w opakowaniach z surowców wtórnych. Pracujemy też nad bardziej ekologicznymi rozwiązaniami dla etykiet i opakowań.

Naszą odzież szyjemy lokalnie. Pozwala to skrócić drogę transportu i mieć wpływ na to, kto i w jakich warunkach szyje naszą odzież. Cenimy możność bezpośredniego tworzenia własnych krojów, wyboru materiałów, dopracowania szczegółów i porozmawiania bezpośrednio z każdym specjalistą, biorącym udział w procesie produkcji. Umacnia to więzi międzyludzkie, które są kluczowym elementem naszej pracy. 

Dbamy o to, aby wszystkie materiały miały odpowiednie certyfikaty, świadczące o jakości produkcji. 

Drugie życie ciucha kolarskiego – czyli podziel się Stylówą!

Innym zagadnieniem mającym wpływ na środowisko, jest nadprodukcja odzieży. Wiele rzeczy,  tzw. “ przydasie”, najpierw marnują się, zalegając w szafach, aby finalnie wylądować na śmietniku. Naturalnym więc, było stworzenie miejsca, gdzie można takie rzeczy oddać, wymienić, a nawet odsprzedać. Powstała grupa na Facebooku Podziel się Stylówą, czyli drugie życie odzieży kolarskiej” .
Wiemy, że nie jesteśmy innowatorami, że tego typu grup jest sporo, jednak nasza jest ściśle ukierunkowana na wymianę/odsprzedaż odzieży kolarskiej. Można znaleźć na niej naprawdę ciekawe okazy! Cieszymy się, że grupa spotkała się z dużym entuzjazmem i prężnie się rozrasta. 

Świadoma konsumpcja, a sprzedaż.

Naszą sprzedaż prowadzimy w duchu świadomej konsumpcji.
Jeśli klient nie jest pewny swojej decyzji, namawiamy by się zastanowił nad zakupem. Zależy nam przede wszystkim na tym,  aby czuł się dobrzemiał pewność, że to co kupuje jest mu rzeczywiście potrzebne i miał z tego zakupu pełną satysfakcję

Jak widzicie staramy się podejmować decyzje korzystne dla otaczającego nas świata. 

Chcemy, aby “eko” nie było jedynie modą, lecz stylem życia. Mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej, a działania na własnym podwórku, zaczną mieć szerszy i realny wpływ na innych.

Wywiad z nami o naszych działaniach w duchu ZeroWaste , znajdziecie też w NaszeMiasto.pl, w sekcji Sport Warszawa. Zapraszamy do przeczytania

PRZECZYTAJ TEŻ

TROFEO.® Artistic Cycling Wear
#GetYourTROFEO.

Terminy realizacji

 

• Jeśli produkt nie jest dostępy od ręki, termin realizacji podany jest w ramce informacyjnej na górze. 

• Zawsze staramy się skrócić czas realizacji do minimum.

• Jeśli nadal masz wątpliwości, ile to zajmie – skontaktuj się z nami