Po co w ogóle ta czapeczka kolarska?

Czapeczka kolarska to niezbędny element garderoby każdego rowerzysty. Taką opinię usłysz zaprawne od każdego zaawansowanego kolarza.

Czy wiesz, że w zawodowym peletonie do 2003 roku zanim wprowadzali obwiązek jeżdżenia w kasku “proturowcy” jeździli w czapeczkach właśnie to, aby chronić głowę przed chłodem lub słońcem?  Przyj okazji dodam, że właśnie śmiertelny wypadek kolarza Andrieja Kiwiliewa (zresztą kolejnego już zawodowca,) dopiero skłonił UCI do wprowadzenia takiego przepisu [obowiązku] i zaznaczę, że kask to jedyna słuszna ochrona głowy, z której nigdy nie rezygnuj! A każda czapeczka kolarska pasuje praktycznie pod każdy (dobrze dobrany) kask.  

Ale czy na pewno jest niezbędna?  Przeczytaj i sam/a zdecyduj. 

Zalety
noszenia czapeczki kolarskiej podczas jazdy na rowerze

Chroni przed słońcem ~ czapeczka kolarska zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi podczas jazdy na rowerze. Także podczas jazdy rekreacyjnej. Dzięki temu możesz cieszyć się kolarskimi przejażdżkami bez obawy o poparzenia słoneczne. Materiał z jakiego szyjemy czapeczki posiada filtr UPF 30, który chroni przed promieniowaniem UV.

Chroni przed wiatrem ~ czapeczka kolarska chroni głowę i (ta jesienna i zimowa także uszy) przed wiatrem, co jest szczególnie ważne podczas jazdy w chłodne dni. Sprawdza się oczywiście też ciepłe dni przy zjazdach.

Chroni przed owadami ~ być może nie raz mucha czy inny owad wpadł Ci w kask podczas treningu czy rekreacyjnej przejażdżki? Mamy nadzieje, że jeśli wpadł, to nie “wkręcił” się we włosy i przy okazji ugryzł. Czapeczka kolarska izoluje przed nieproszonymi gośćmi w Twoim kasku i powoduje, że łatwiej się go spod niego pozbyć.

Pochłania pot ~  czapeczki kolarskie są zazwyczaj wykonane z lekkich, pochłaniających pot materiałów, które też odprowadzają go na zewnątrz i szybko schną [przynajmniej nasze takie są!]

Podczas bardzo intensywnych treningów, pot zamiast spływać do oczu, wchłania się w czapeczkę i nie ma ryzyka, że dostanie się do Twoich oczu. 
W bardzo upalne dni, czapeczka kolarska sprawdzi się nawet podczas mniej intensywnej lub rekreacyjnej jazdy na rowerze, a Ty będziesz czuł/a się komfortowo. 

Zwiększa widoczność ~ niektóre czapeczki kolarskie mają jaskrawe kolory lub elementy odblaskowe na daszku, co zwiększa Twoją widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Stylowy akcent ~ i last but not least ~ czapeczka kolarska to nie tylko funkcjonalny element garderoby, ale także stylowy akcent, który uzupełni twoją kolarską stylizację. Praktycznie każdą naszą czapeczkę kolarską możesz dopasować do wzoru koszulki kolarskiej. Możesz mieszać wzory z koszulkami, które masz i bawić się nimi.  A jeśli cenisz sobie bardziej klasyczny “look” możesz wybrać z jednokolorowych wzorów, które pasują do większości wzorów koszulek i kasków.

Nie tylko na rower ~ może Cię zaskoczymy, ale czapkę kolarską możesz też używać do uprawiania innych aktywności. Nasi klienci używają ich np. do biegania (nawet w maratonach), chodzenia po górach, pływaniu kajakach, na siłowniach plenerowych, Nortic Walkingi, a nawet na plaży. 

Jeśli choć trochę przekonałam Cię to czapeczki kolarskiej, dodamy że nad konstrukcją naszych czapek pracowaliśmy bardzo długo, testowaliśmy w różnych warunkach, pod różnymi kaskami kolarskimi i byliśmy pionierami w produkcji tego typu (lekkich i bardzo uniwersalnych) czapeczek w Polsce. Od momentu kiedy nasze czapki stały się popularne (a nawet wzorem dla innych marek) nasi kochani klienci wracają do nas i naprawdę jesteśmy dumni z tego produktu!

To tylko część naszych czapeczek kolarskich

Aga TROFEO.® @Art Jungle

Aga TROFEO.® @Art Jungle

projektant, grafik-designer, nature and plant lover, girlboss

PRZECZYTAJ TEŻ

TROFEO.® Artistic Cycling Wear
#GetYourTROFEO.

Terminy realizacji

 

• Jeśli produkt nie jest dostępy od ręki, termin realizacji podany jest w ramce informacyjnej na górze. 

• Zawsze staramy się skrócić czas realizacji do minimum.

• Jeśli nadal masz wątpliwości, ile to zajmie – skontaktuj się z nami