Pogodowe zwroty akcji, czyli jak przygotować kolarską garderobę na wiosnę

Kapryśny początek tegorocznej wiosny sprawił, że przed cyklicznie powracającym dylematem stanęli miłośnicy kolarstwa w wydaniu rekreacyjnym, amatorskim i profesjonalnym (choć ci ostatni mają porządne zaplecze doradców rzeczy wszelakich ;))

Jak ubrać się na rower, kiedy aura potrafi diametralnie zmienić się pięć razy… w ciągu jednego dnia?

I jak zrobić to z głową, nie wykupując całego asortymentu sklepowego?

W najnowszym wpisie dzielimy się opartymi na naszym doświadczeniu, praktycznymi wskazówkami, które przygotują Cię na nawet najbardziej nieprzewidywalne pogodowe zwroty akcji.

WIOSENNE PORZĄDKI

… czyli jak zaplanować wszystko z głową.

Zmienianie świata warto zaczynać od siebie, a uzupełnianie garderoby na przejściowe pory roku od skrupulatnego sprawdzenia, które elementy mamy już na stanie. Komu podstępna szafa lub szuflada nigdy nie ukryły pięknej kolarskiej czapki czy praktycznych rękawiczek (jeszcze z metkami!), niech pierwszy rzuci kamieniem. 😉

Początek sukcesywnego marszu Słońca w kierunku Zwrotnika Raka to więc idealny moment na wytypowanie najpoważniejszych luk w pancerzu i podjęcie trudnych decyzji na temat tych rzeczy, których na pewno już nigdy nie założymy.

Już nie ten rozmiar?
A może nie ten styl?
Pozbądź się ich bez poczucia wstydu – w końcu ubranie powinno sprawiać, że czujemy się ze sobą dobrze!

Najlepszym rozwiązaniem, bo pozwalającym jednocześnie zrobić miejsce w szafie i zasilić budżet, jest wystawienie używanej odzieży kolarskiej na grupach w mediach społecznościowych, jak Podziel się Stylówą lub w aplikacji Vinted.

SAMOŚWIADOMOŚĆ

… czyli pozytywny wymiar szufladkowania.

Nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubranie. To prawda, ale ludzie nie bez powodu dzielą się na ciepło i zimnolubnych, a umiejscowienie swojego komfortu termicznego na skali z pewnością ułatwi decyzję, ile warstw kolarskiej odzieży i akcesoriów będzie Ci w rzeczywistości potrzebne.

Zastanów się (choć pewnie już to wiesz), czy uwielbiasz upały, czy raczej należysz do tych osób, którym najlepiej oddycha się rześkim, zimowym powietrzem?
Momentalnie marzniesz podczas jazdy w deszczu, czy spływa on po Tobie jak po kaczce?
Odpowiedzi na te banalne pytania zdecydowanie ułatwią realizowanie kolejnych kroków.

W WARSTWACH CIEPŁO

… czyli sprawdzone opcje na chłodniejsze dni.

Trzy cienkie warstwy grzeją dużo efektywniej, niż jedna gruba, a do tego lepiej odprowadzają wydzielaną podczas wysiłku fizycznego wilgoć i pozwalają reagować na częste zmiany temperatury otoczenia.

Nie istnieje jeden, idealny przepis na kolarską “cebulkę”, ale podczas chłodniejszych wiosennych i jesiennych dni świetnie sprawdzają się:

  • lekka koszulka termiczna (tzw. potówka) z krótkim lub bez rękawów, która w chłodniejsze dni zapewni dodatkową warstwę termiczną, a w cieplejsze skutecznie pochłaniać będzie wilgoć;
  • zakładane na koszulkę kolarską lekka bluza kolarska i kamizelka. Warto zwrócić uwagę na wysoką funkcjonalność drugiego z wymienionych elementów garderoby, który rewelacyjnie chroni przed wiatrem (np. na szybkich zjazdach), a z łatwością mieści się w kieszeni, dzięki czemu można go zdjąć lub ponownie założyć w zaledwie kilkanaście sekund;
  • akcesoria jak rękawki i nogawki kolarskie (ocieplane lub nie), które są dobrym wyborem na wyjątkowo zimne dni, ale też zmienną pogodę nie pozwalającą łatwo zdecydować, czy wychodzimy na “krótko” czy “długo”;
  • kurtka typu softshell, która dla zmarzluchów w różnych kombinacjach sprawdzi się jako dodatkowa warstwa ubioru, a zakładana na koszulkę kolarską będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w wietrzne i te zdecydowanie chłodniejsze dni.

To produkty ze starych kolekcji, wrócą jesienią 2021. 

WAŻNE DETALE

… czyli ochrona głowy.

Pojawiające się często w tym sezonie choroby będące następstwem nieodpowiedniego ubioru podczas kolarskich treningów i wycieczek bardzo często mają związek z niedostateczną izolacją cieplną głowy i szyi, dlatego podczas planowania wydatków na droższe elementy kolarskiej odzieży, warto pamiętać o chroniących je akcesoriach:

PRAKTYCZNIE I STYLOWO

… czyli pozostałe akcesoria.

Lekkie czapeczki kolarskie i skarpety (świetnie sprawdzą się te z oferty TROFEO.Cycling – kliknij w różówy napis) kojarzone są ze stylowymi dodatkami do przemyślanej stylówy, ale praktycznych zalet ich posiadania nie sposób nie doceniać. Te pierwsze znakomicie chronią przed wiatrem i insektami, podczas gdy drugie dobrze odprowadzą wilgoć.

Warto też przemyśleć zakup cienkich rękawiczek na cieplejsze pory roku, których głównymi zaletami jest ochrona dłoni przed wiatrem, a w gorące dni zapewnienie pewniejszego chwytu i zapobieganie ewentualnym otarciom naskórka.

ZDROWY ROZSĄDEK

… czyli dostosowanie garderoby do potrzeb.

Czy naprawdę potrzebujesz tego wszystkiego?
Wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkujesz rower. Jeśli jeździsz czysto rekreacyjnie, wybierasz się na krótką przejażdżkę lub przemieszczasz się po mieście na dwóch kółkach, często nie będziesz potrzebować wyspecjalizowanej odzieży. Może się okazać, że wystarczą uniwersalne sportowe lub wygodne casualowe ubrania.

Jeśli natomiast jedziesz na trening lub dłuższą wyprawę, które skutkować będą zmianą temperatury ciała, warto zaopatrzyć się w profesjonalną, technologicznie zaawansowaną odzież kolarską (jak ta z naszej kolekcji).

RODZINA TROFEO POWIĘKSZA SIĘ!

Jeśli czegoś Ci brakuje daj nam znać! 

Naszą ofertę sukcesywnie będziemy uzupełniać o akcesoria i odzież kolarską, których aktualnie brakuj. Wrócą stare produkty w nowej odsłonie. W tym roku planujemy między innymi dodanie do kolekcji bluz kolarskich, kamizelekkurtek softshell i opasek.

Twoje potrzeby są dla nas ważne!

Jeśli czegoś Ci brakuje, daj nam znać  korzystając z poniższego formularza, a na pewno weźmiemy pod uwagę Twoje sugestie! 🙂 

Życzymy Ci wspaniałej kolarskiej wiosny! 

Love & Bikes 

Aga i Mikołaj 

PRZECZYTAJ TEŻ

TROFEO.® Artistic Cycling Wear
#GetYourTROFEO.

Terminy realizacji

 

• Jeśli produkt nie jest dostępy od ręki, termin realizacji podany jest w ramce informacyjnej na górze. 

• Zawsze staramy się skrócić czas realizacji do minimum.

• Jeśli nadal masz wątpliwości, ile to zajmie – skontaktuj się z nami